Dombóvári Kosársuli - MOGAAC DSE mérkőzés 2018.10.20.
2018.10.20

2018.10.20

Dombóvári Kosársuli - MOGAAC DSE teljes mérkőzés 2018.10.20.

Az Nb2-es bajnoki pontvadászat 3. fordulójában a megerősödött Mosonmagyaróvár csapatát
láttuk vendégül. Ellenfelünk több játékosa betegség miatt nem tarthatott a csapatával,
együttesünknél Balogh kivételével mindenki hadra fogható volt.
Jól mentünk bele a mérkőzésbe, pontos távoli dobásainknak és Fazekas Viktor hatékony center munkájának köszönhetően 17-5-re sikerült ellépnünk. Ezt követően 1-2 eladott labdát követően felzárkóztak a vendégek, de érkezett a cserepadról Tóth Máté és precíz tripláival 7 pontos hazai előnnyel ért véget az első negyed.
A második etap első része kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a találatok. Majd a 17.
perctől nagy hullámvölgybe kerültünk. Könnyelműen elszórtuk a labdákat, kapkodtunk, rossz
döntéseket hoztunk, a MOGAAC pedig egy 13-2-es futással kihasználta megingásunkat és a
félidőre 2 pontra felzárkózott (44-42).
A térfélcserét követően aztán visszataláltunk a helyes útra, jól támadtunk, és a védekezésünk is összeállt csapatként játszottunk, aminek meglett az eredménye. Csupán 12 pontot engedélyeztünk a mosonmagyaróváriaknak, szemben a szerzett 24 egységünkkel, így 14 pontos megnyugtató előnnyel várhattuk a záró felvonást.
A utolsó negyedben sajnos kevesebb figyelmet szenteltünk a védekezésre, rengeteg kosarat
kaptunk, ami némi bosszankodásra adott okot. A támadó oldalon továbbra is aktívak voltunk,
tartottuk megszerzett előnyünket, sőt Fetzer Maxi találatával csaknem húsz pontosra hízlaltuk(93-74).
Az utolsó támadásainkban nem szereztünk már kosarat, így a vendégeknek sikerült egy
picit közelebb zárkózni. Végül magabiztosan győzelemmel zártuk a mérkőzést, amelyhez
gratulálok a csapat minden tagjának.
Következő mérkőzésünk október 26-án pénteken Sopronban lesz, ahol jó erőkből álló, rutinos
Soproni Tigrisek csapata ellen lépünk pályára.