MásikTV / SPORT

Dombóvári Kosársuli KE - Kosárlabda Akadémia Pécs 2018.12.08.
2018.12.08

2018.12.08

Idei utolsó mérkőzésünket hazai pályán játszottuk a Kosárlabda Akadémia Pécs csapata ellen. Picit tartalékosan léptünk parkettre, több játékosunk is hiányzott sérülés miatt, ennek ellenére mindenképp szerettük volna megőrizni makulátlan hazai mérlegünket. Nagyon agilissan kezdtük a mérkőzést, elsődlegesen a védekezésre fókuszálva, amely nagyszerűen működött az első negyedben.
Fetzer pontos távoli dobásaival a 13. percben már csaknem húsz pontosra nőtt a
különbség a két csapat között, de a grúz Gogua tripláival sikerült feljebb zárkózni a vendégeknek.
Kosárszegény, ennek ellenére rendkívül küzdelmes első félidő után 14 pontos hazai előnnyel
térhettek pihenőre a csapatok. Fordulás után a második félidőre szerettük volna tartani kemény, agresszív védekezésünket, amelyet sikerült is megvalósítanunk. 1-2 kisebb hullámvölgyet tekintve kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, a szívósan küzdő akadémisták ellen.
A záró etap első perceiben “bedeszkázták” a vendég gyűrűt, csak a negyedik percben szereztük első
negyedbeli találatunkat, ami egy 15-2-es futással párosult, így a végére sima, megérdemelt
győzelem született a javunkra.
Gratulálok a Csapatunknak! Mindenki maximálisan odatette magát, aminek meg is lett az
eredménye. Kiemelném együttesünk védőmunkáját, amely az utóbbi mérkőzéseken nagyon
sokat fejlődött.
A december 16.-ra kiírt Dombóvári Kosársuli KE-PEAC mérkőzés elmarad, amelyet nagy
valószínűséggel januárban fogunk pótolni!
Minden kedves szurkolónknak köszönjük az egész éves biztatást, boldog karácsonyi ünnepeket, és eredményekben gazdag boldog újévet kívánunk! HAJRÁ DOMBÓVÁR!