MÁSIK TV

MásikTV / SPORT

Soproni Tigrisek - Dombóvári Kosársuli KE: 79-64
2017.03.04

A héten Sopronba látogattunk - a hazai csapat egy hellyel előrébb szerepel nálunk a tabellán - és bizony lett volna törleszteni valónk, a fájó kétszeri hosszabbításos őszi dombóvári vereségünk miatt. Sajnálatos módon négy játékosunk is sérüléssel bajlódik (Balogh, Tamás, Banai, Árok), így eléggé foghíjas kerettel léptünk parkettra. A Tigrisek teljes kerettel tudtak kiállni.
Számunkra kedvezőtlenül indult a mérkőzés, a hazai csapat sokkal frissebbnek látszott, és pillanatok alatt pár pontos előnyt harcolt ki. Mi rengeteg ziccert elhibáztunk, valamint távolról is pontatlanok voltunk. Próbáltuk váltogatni a védekezést, aminek aztán meg is lett az eredménye, de támadásban nagyon súlytalanok voltunk, „vért izzadtunk” minden egyes pontunkért, így a félidőre 14 pontos hazai előnnyel fordulhattak a csapatok. A második félidőre már egy sokkal élesebb Dombóvárt láthattunk, volt végre kommunikáció, dinamikusabb támadásokat vezettünk, a 27. percre 7 pontra felzárkóztunk. Ezt követően a nagyobb rotációval rendelkező hazaiak kihasználták a talán fáradtság számlájára írt hibáinkat, így újra visszaállt a félidei különbség. A záró negyed első perceiben még elérhető közelségben voltak a soproniak, de aztán olyan védekezési hibákat követtünk el, amelyek miatt elúszott a mérkőzés. Rengeteg támadó lepattanót engedélyeztünk, amelyből könnyű kosarakat szerezve 20 pont fölé nőtt a hazai előny. Ekkor Szilágyi és Tóth 2-2 triplájával sikerült valamelyest "kozmetikáznunk", de a lényegi kérdések sajnos korábban eldőltek. A Soproni Tigrisek megérdemelten gyűjtötte be a győzelemért járó 2 bajnoki pontot, így továbbra is tapadnak az élmezőnyhöz. Csapatunk becsületesen végig hajtotta a meccset, senkire nem lehet panasz, de ezen a napon ez csak ennyire volt elegendő.