MásikTV / SPORT

Dombóvári Kosársuli KE - Szombathelyi Egyetem SE 2019.02.16.
2019.02.16

2019.02.16

Folytatódtak a küzdelmek az NB2-es bajnokságban, ahol ismét hazai pályán lépett pályára
csapatunk. Két vereséget követően mindenképpen szerettük volna megszerezni a győzelmet,
amelyben a tabellán hozzánk hasonlóan elhelyezkedő SZOESE próbálta ezt meggátolni. A héten többen is betegséggel, és kisebb sérüléssel bajlódtak, de a találkozó fontosságát szem előtt tartva Csapó Tomaj kivételével mindenki vállalni tudta a játékot.
Nagyon jól kezdtünk, repülőrajtot vettünk és 10-0-ás vezetésünk után hamar időt kellett kérni a vendégeknek. Ezt követően sem tört meg a lendületünk, Tóth Kristóf vezetésével - aki 14 pontot szórt az első negyedben – ötletesen, és jól játszottunk. A lepattanó labdák megszerzése némi gondot okozott, jó védekezéseink után elfelejtettünk kizárni, és a látogatók többször is második szándékból támadhattak.
A következő negyedben - Farkas pontjaival - 9-0-és futásunk után már
38-24-re vezettünk, de jött egy hullámvölgy és a szombathelyieknek sikerült visszakapaszkodni viszonylag rövid idő alatt. A lehető legjobbkor érkezett Fazekas két duplája, és 9 pontos előnnyel zártuk az első félidőt.
A nagyszünetet követően kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, csapatként játszottunk, minden játékosunk hozzátett valamilyen mutatóban a kapott játékpercében. A 10 pontnyi különbséget a negyed utolsó percéig tartottuk, de 1-2 figyelmetlenséget követően
Mészáros gyors pontjaival 6 pontra felzárkóztak az egyetemisták. A záró etap inkább nagy
küzdelmet hozott, mint szép játékot. Sokat hibázott mindkét csapat, ami talán a fáradtság
számlájára írható. A fontos pillanatokban azonban helyén volt a szívünk, kemény védekezéssel, és jó büntetőzéssel egálra hoztuk az utolsó tíz percet, így sikerült megszereznünk a számunkra oly fontos győzelmet.
Gratulálok! Folytatás jövő pénteken Kaposváron..